Vernisáž výstavy Pět odstínů dekadence v KC Průhon

13.3.2025, 18:00 – 19:00

V březnu 2025 se můžete těšit na novou výstavu Pět odstínů dekadence: Bárta, Frei, Godothor, Hradil, MarKo. Vernisáž výstavy se uskuteční 13.3.2025 v 18:00 hod v galerii KC Průhon.

Cena vstupenky: zdarma Kč
Vernisáž výstavy Pět odstínů dekadence v KC Průhon
  • Adresa:
    Socháňova 1220/27
    Praha 6 - Řepy 163 00

Daniel Bárta
Daniel Bárta se celý život řídí výrokem Jana Wericha: „Největší umění je být živ po svém.“ Ať už dělal cokoli, vždy hledal způsob, jak propojit svou práci s uměním. Inspiraci čerpá v rodině – od dědy jakožto malíře a architekta, přes tetu designérku až po talentovaného bratra, který se umění věnuje celý život. Bárta začal s uměním až v dospělosti, kdy se nejprve zaměřil na designování a přestavby motorek. Přestože se motorkám již aktivně nevěnuje, jejich design stále zůstává jeho koníčkem. Dále se podílí na tvorbě storyboardů pro filmy a reklamy, avšak v současnosti se živí především tetováním, kde vyjadřuje své vize. Nedávno se začal soustředit i na malbu, kde může naplno rozvíjet svou fantazii. Preferuje akryl a akvarel, ale olejomalba je pro něj nejbližší a nejvíce naplňující technikou.

Pavel Frei
Pavel Frei se věnuje malování od roku 2019, přičemž převážně pracuje s akrylovými barvami. Začínal jako krajinář, kde kladl důraz na detail. Postupně zkoušel abstrakci, expresionismus i surrealismus. Dnes je jeho přístup k umění autentický – nebrání se abstrakci, ale stále hledá realitu, kterou přetváří svýma očima. Fascinují ho protiklady, baví ho světlo a tma, detail i záměrná nedokončenost. Jeho obrazy vyprávějí příběhy. V roce 2025 obdržel 1. místo na OPEN ART FEST.

Petr V. Godothor
Petr V. Godothor je absolventem ateliéru akademického malíře Dimitrije Kadrnožky. Jeho tvorba se zaměřuje především na olejomalbu a akryl, přičemž obrazy evokují tajemství a mystiku inspirovanou severskou kulturou i širší evropskou tradicí, včetně české historie. Věnuje se také biblickým tématům, která zobrazuje jako propojení dobra a zla. Jeho originální rukopis je oceňován v mnoha soukromých sbírkách. Kromě malby se podílel na vizuální stránce hudební scény, vytvářel obaly CD, LP a plakáty. Je spoludržitelem ocenění „Zlatá deska“ za debutové album skupiny Limetall, a je také zapsán v celosvětové encyklopedii metalové hudby – Encyclopaedia Metallum. Jeho práci uznávají i významné osobnosti akademické výtvarné scény.

Ivan Hradil
Ivan Hradil pochází z malého chmelařského městečka Kryry. Již jako malý chlapec cítil potřebu jakkoliv se vyjádřit, a papír a pastelky se staly jeho jasnou volbou. Postupem času však malování ustoupilo jiným zájmům. Po těžké životní zkoušce, která ho téměř zlomila, začal hledat cestu zpět. Období ticha, prázdnoty a bolesti ho přivedlo zpět k tomu, co ho kdysi naplňovalo – malování. Cítil, že je čas vrátit se k tomu, co ho dělá šťastným. Malování se pro něj stalo způsobem vyjádření, relaxace a objevování vlastní kreativity. Dnes ví, že právě toto je ta pravá cesta, kterou chce jít. Uvědomil si, že i těžké životní zkoušky mohou člověka posunout vpřed a pomoci mu objevit správnou cestu.

MarKo
Marko pochází z Prahy a v současnosti žije v Hostivici. Jako tatér a malíř využívá ve své tvorbě různé techniky. Nejvíce se věnuje olejomalbě, ale experimentuje také s akrylem, uhlím či inkoustem. Upřednostňuje jednoduché a emocionální formy, do nichž vkládá své momentální pocity, čímž každé jeho dílo získává jedinečný charakter. Jeho malby se zaměřují na zachycení vlastností a emocí, které bývají často skryté v jediném pohledu. Každá tvář, figura nebo objekt v jeho dílech odráží hlubokou osobní zkušenost. Temnější styl a kompozice ho odlišují a činí ho jedinečným v kontextu současného umění. Jeho díla jsou součástí soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v zahraničí.