Racek - přímý přenos z Dejvického divadla v Kině Spektrum

10.4.2025, 19:00 – 22:30

Komedie o lásce, zklamání a touze. Příběhy lidí, jejichž osudy jsou vzájemně propletené, ale nikdy se nedokáží protnout.

Cena vstupenky: 399 Kč
Racek - přímý přenos z Dejvického divadla v Kině Spektrum
  • Adresa:
    náměstí Tomáše Bati 701,
    Sezimovo Ústí, 391 02

PŘÍMÝ PŘENOS DERNIÉRY PŘEDSTAVENÍ DEJVICKÉHO DIVADLA

"Na břehu jezera žije od dětství mladá dívka, taková, jako jste vy; má ráda jezero jako racek, je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji a ne-maje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby, jako tady toho racka…" (Trigorin k Ni-ně, Racek, druhé dějství)

První z tzv. velké čtyřky Čechovových divadelních her (kromě Racka do ní patří Strý-ček Váňa, Tři sestry a Višňový sad) měla premiéru v roce 1896 v Alexandrinském divadle v Petrohradě, která dopadla katastrofálně. Hra zaznamenala úspěch až o dva roky později v podání moskevského divadla MCHAT v režii K. S. Stanislavského a V. I. Němiroviče-Dančenka.

Inscenace v režii Michala Vajdičky patřila dlouhých 12 let k nejnavštěvovanějším a nejúspěšnějším titulům na repertoáru dejvické scény a už v průběhu uvádění se stala svým způsoben legendou.

Přinášíme vám přímý přenos derniéry tohoto představení, v němž excelují v hlav-ních rolích Klára Melíšková, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl a Veronika Khek Kubařová. Událost je to tedy více než unikátní!

Autor: Anton Pavlovič Čechov

Překlad: Leoš Suchařípa

Scéna: Pavol Andraško

Kostýmy: Katarína Hollá

Dramaturgie: Eva Suková, Daniel Majling

Hudba: Marián Čekovský

Režie: Michal Vajdička

Předpokládaná délka představení: 210 min (včetně přestávky)

 

Délka akce: 210 minut
Rok výroby: 2025
Datum lokální premiéry: 10. duben 2025