Odstíny Iráku - Kulturák MNnM
Irácko-francouzský novinář Feurat Alani se u příležitosti smutečního obřadu svého otce vydává na dobrodružnou cestu do vlastních vzpomínek. Postupně vytváří živý obraz Iráku, země původu jeho rodičů.

Vybavuje si poetické detaily každodenního života, které se odehrávaly na pozadí přelomových událostí mezi lety 1989 a 2017. Vzpomíná na chuť meruňkové zmrzliny i diktaturu Saddáma Husajna. Vedle zvuků ulice si vybavuje i příchod amerických vojsk a tzv. Islámského státu.
Animovaný dokumentární film vznikl na základě oceňované životopisné knihy. Je intimním obrazem Feuratova dospívání i bouřlivé novodobé historie Iráku.
O FESTIVALU JEDEN SVĚT:
Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět je už více než čtvrt století jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 přináší domácímu publiku filmy o lidských právech z celého světa, které se promítají v desítkách měst po celé republice a také na českých základních a středních školách. Jeden svět získal čestné uznání organizace UNESCO za výchovu k lidským právům.
Jeden svět je dnes největším festivalem svého druhu na světě. Každoročně na něj přijíždějí desítky hostů z různých zemí světa – nejen filmových tvůrců a tvůrkyň, ale také protagonistů a protagonistek a obhájců a obhájkyň lidských práv. Diskuse s nimi jsou jedním z pilířů programu. Organizační tým také usiluje o přístupnost pro všechny divačky a diváky, včetně těch nevidomých a slabozrakých, neslyšících a nedoslýchavých nebo lidí se sníženou pohyblivostí. Ředitelem festivalu je od roku 2017 Ondřej Kamenický. Člověk v tísni vznikl v roce 1992 a dnes je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáhá lidem v 38 zemích světa a doma se kromě pořádání Jednoho světa věnuje také vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení.