Od roku 2019 nás skutečně dělí jen pár hodin. Není proto od věci si připomenout, jaké kulturní události nás v následujícím roce čekají, co bychom si neměli nechat ujít a na co se těšit. Nejvyšší čas naplánovat si léto 2019 a kulturní vyžití právě přichází!
Léto, to jsou v hudbě především festivaly. Vybíráme proto tři odlišné a zajímavé festivaly, které rozhodně stojí za to! Svátek mladé svobodné hudby - United Islands of Prague, velký hudební festival plný zahraničních hvězd, unikátních projektů i netradičních spojení konaný v Praze - Metronome Festival nebo festival pod záštitou zpěváka Michala Prokopa konající se ve Všeticích na Benešovsku, který představí tři generace umělců - Krásný ztráty live.
UNITED ISLANDS OF PRAGUE 2019 – 31. května až 2. června 2019, Praha, Karlín
Již po šestnácté se v Praze, ve dnech 31. května až 2. června, uskuteční další ročník United Islands of Prague, největšího svátku nové muziky. Do ulic pražského Karlína festival přiveze mladé talentované muzikanty z celého světa. Během tří dní se tak budou moci návštěvníci setkat s desítkami účinkujících na více jak 15 scénách. Festival United Islands se bude opět soustředit především na objevování nové muziky a hudebních talentů. Kromě mladých vycházejících hvězd se posluchači mohou těšit i na vystoupení několika stálic české i zahraniční hudební scény, které hudební objevy přijedou podpořit. Součástí budou tradičně i zajímavé kreativní aktivity nejen pro dospělé, ale i pro děti. Festival tak zároveň poskytne skvělé zázemí i rodinám s dětmi, které hledají originální program na Den dětí.
Vstup je navíc zcela zdarma! www.unitedislands.cz
METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019 – 21. a 22. června 2019, Praha, Výstaviště Holešovice
Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague, který se uskuteční 21. a 22. června na Výstavišti Holešovice v Praze nabídne posluchačům hvězdy jakými jsou britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, slovenská post-rocková kapela The Ills, kultovní Pražský výběr, který zde odehraje jediný pražský open-air koncert, navíc v původním složením, se speciálním repertoárem i hosty, nebo comeback české Khoiby. Festival se pravidelně zaměřuje se na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, klade důraz na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti a prezentují se na něm účinkující s unikátním programem, který není jinde k vidění, ať už jde o netradiční spojení, ojedinělá výroční vystoupení nebo comebacky. Ani ročník 2019 tak nebude výjimkou.
Vstupenky jsou k dostání ve zvýhodněné edici na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz.
KRÁSNÝ ZTRÁTY LIVE – 9. a 10. srpna 2019, Všetice (Benešovsko)
Po roční pauze se v srpnu opět vrátí festival Krásný ztráty live, pod záštitou Michala Prokopa. Akce se tentokrát uskuteční 9. a 10. srpna 2019 na statku Všetice na Benešovsku a potěší všechny generace posluchačů. Vedle Michala Prokopa, kterého doprovodí kapela Framus Five se představí i Vladimír Mišík s kapelou ETC, Vlasta Redl, Lenka Dusilová či Never Sol. Programový blok Vzpomínka na Petra Skoumala připomene zpěváka a skladatele, který tvořil dvojici s Janem Vodňanským a je mimo jiné autorem řady Prokopových hitů jako Kolej Yesterday, Poprvé naposledy nebo Stodolní. Na festivalu Krásný ztráty live se celkem představí tři generace hudebníků.
Vstupenky jsou už nyní k dispozici v předprodejní síti TicketPortal.cz. www.krasnyztratyvsetice.cz.